Hitchhiker Magazine

WYDANIE: HITCHHIKER 04

HITCHHIKER MAGAZINE 04

Przemierzamy kamieniste szczyty Ukrainy, kąpiemy się w rozgrzanym słońcem poranku. Jesteśmy częścią dziewiczych, dzikich gór. Czas cofa się kilkadziesiąt lat wstecz. Wsie witają nas drewnianymi płotami i kolorowymi chustami na głowach gospodyń.

Zwierzęta biegają po dziurawych ulicach, wchodzimy w światło dzieciństwa naszych rodziców. Przeniesieni do innej epoki, dostrzegamy świat na nowo. Samochód jest zbyt nowoczesny na przemierzanie takich przestrzeni. Pieszo, autostopem, rowerem… tak podróżują Agnieszka i Mateusz Waligóra. Odkrywają historie dzikich, pustynnych lądów, deszczowych lasów i betonowych stolic. Rąbka tajemnicy o swoim życiu uchylą we wspólnym wywiadzie.

Słyszymy muzykę, zatapiamy się w jej dźwiękach… Brzmi jak podróż. Za zamkniętymi powiekami przewijają się piaszczyste krajobrazy. Izrael. Ogniska pod rozgwieżdżonym niebem, sucha od pustynnego piasku skóra, głosy przyjaciół znikające w pustce otaczającej obozowisko. Religia. Zmęczone stopy wiernych kroczą po pękniętych marmurowych płytach. Zapach kadzidła wypełnia ulice, w dłoni lśnią wytarte koraliki różańca. Cisza jest ciężka od próśb i podziękowań. Każdy podróżnik w swojej intencji przemierza świat.

My także mamy swoją.

Chcemy zostać w waszej ulotnej myśli jak najdłużej i zmotywować do odkrywania tego, co na krańcach.


HITCHHIKER MAGAZINE 04

ZAMÓW TUTAJ

Poprzedni artykuł
HITCHHIKER MAGAZINE
Następny artykuł
Mnich z Morza